Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Dobra sprawność mózgu podczas pracy i nauki jest kluczowa. Bez niej nie będziemy przystawiać w wystarczająco szybkim tempie nowych wiadomości, a także nie będziemy potrafili w błyskawicznie sięgać do już utrwalonych informacji by wprowadzić je w życie. Sprawdźmy więc co jest dobre na pamięć i koncentrację.

Mózg jak każdy inny organ potrzebuje do poprawnej pracy pewnych uniwersalnych czynników. Przede wszystkim musi być dobrze ukrwiony i natleniony, ponieważ te składniki pozwalają na jego poprawne odżywianie. Wszyscy wiemy, że już kilka minut bez dostępu tlenu do mózgu powoduje śmierć człowieka. Tlen jest więc tutaj czymś absolutnie kluczowym. Jeśli jest go zbyt mało, będziemy ospali i zmęczeni, a skupienie na jakimś bardziej skomplikowanym zadaniem będzie graniczyło z cudem. Powinniśmy więc domyślić się już jak polepszyć pamięć i jak poprawić koncentrację. Musimy dostarczyć do mózgu więcej tlenu, a więc sprawić by przepłynęło przez niego więcej krwi. Najlepiej działa tutaj codzienna aktywność fizyczna, choćby szybki spacer po osiedlu. Wysiłek fizyczny powoduje przyspieszenie pracy serca, co powoduje z kolei polepszenie wydajności krwioobiegu na obszarze całego organizmu, co na pamięć i koncentrację ma wpływ iście zbawienny.

Ważne jest również to co jemy. Ważne by w naszej diecie nie zabrakło warzyw, które posiadają węglowodany bardzo ważne dla poprawnej pracy mózgu. To co jeść na pamięć możemy dowiedzieć się od naszego lekarza, dietetyka, ale również znaleźć w internetowych poradnikach. Poprawa wydajności pamięci polega również na jej regularnym ćwiczeniu, warto więc od czasu do czasu nauczyć się czegoś nowego, albo poćwiczyć choćby rozwiązując krzyżówki. Co poprawia pamięć oprócz tego? Na pewno pomogą pewne suplementy diety. Na rynku znajdziemy ich dzisiaj bardzo dużo. Jeśli pomimo odpowiedniej suplementacji i aktywności fizycznej wciąż mamy problemy, spytajmy naszego lekarza rodzinnego co na poprawę pamięci nam poleca. Jednak najczęściej nie ma potrzeby przyjmować żadnych medykamentów, jeśli jesteśmy młodzi i zdrowi.

Zapewne udało nam się dość pobieżnie nakreślić schemat tego, co na poprawę pamięci działa najlepiej, a także tego co poprawia koncentrację. Polecana jest przede wszystkim regularna aktywność fizyczna, a poza tym ćwiczenie mózgu poprzez regularne stymulowanie go do działania, wykonując różne zadania i ćwiczenia, czy choćby rozwiązując krzyżówki, co na pamięć działa bardzo dobrze. Nie zapominajmy, że ważne jest również odpowiednie odżywianie, można także zastosować suplementację diety.

Dodaj komentarz