Jakie leki na pamięć i koncentrację?

Jak poprawić pamięć? Leki wspomagające pracę mózgu

Istnieje wiele sposób na lepszą pamięć. Odpowiednia dieta, dobre wysypianie się czy ćwiczenia fizyczne. Inną z metod jest korzystanie z leków poprawiających pamięć. Leki na koncentrację i leki na pamięć są popularne zarówno wśród studentów, osób starszych czy maturzystów. Tego typu preparaty mają dodawać energii, usprawniać pracę mózgu, wpływać na poprawę koncentracji.

Oto lista produktów tego typu. Pierwszy lek na pamięć to: “Bilobil”. Stosuje się go w sytuacji zaburzeń funkcji mózgu oraz zaburzeń ukrwienia, które objawiają się w postaci zaburzonej sprawności umysłowej, zaburzeń pamięci. Kolejne leki wspomagające pracę mózgu to tabletki: “Bilomag”. Poprawiają, jak poprzednie, także funkcjonowanie mózgu, zmniejszają zmęczenie, utrzymują funkcjonowanie układu nerwowego.

Inna propozycja to lek: “Ginkofar forte”. Ulepsza krążenie a także zaopatruje mózg w glukozę i tlen, przez co poprawiona jest pamięć i koncentracja. Jakie jeszcze leki na pamięć i koncentrację warto polecić? Chociażby produkt: “Ginkofar Intense”. Lek wspomaga funkcje poznawcze jakie wraz z wiekiem osłabiają się. Zawiera wyciąg z miłorzębu japońskiego.

Godne polecenia leki na koncentrację dla dzieci to np.: “MultiOmega” – syrop. Wpływa on na prawidłowe działanie mózgu, odpowiednie funkcje poznawcze, dobre funkcjonowanie układu nerwowego.

Inne lekarstwo na pamięć, chociaż w tym przypadku to bardziej suplement dla dzieci, to kapsułki elastyczne: “Galomega Formula IQ”. Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), zawarte w tym preparacie z rodziny Omega-6 i Omega-3, które to dzięki specjalnie wyselekcjonowanej proporcji danych kwasów, wywierają dobry wpływ na koncentrację i zdolność uczenia się – dają dobre efekty.

Leki na pamięć dla osób starszych

Wraz z wiekiem organizm człowieka starzeje się i osłabia. Ma się coraz więcej problemów z koncentracją, pamięcią. Kiedy występują małe kłopoty z zapamiętywaniem nie jest to tak uciążliwe, natomiast w przypadku, gdy nasila się ten proces, może obniżać znacznie komfort życia. Warto wtedy spróbować zastosować jakieś medykamenty. Jeżeli chodzi o leki na poprawę pamięci dla osób starszych to w aptekach znajdziemy tabletki powlekane: “Piracetam AL”. Środek wpływa na przemianę materii komórek nerwowych, a przy stanach obciążenia podwyższa wykorzystanie tlenu i glukozy przez komórki systemu nerwowego centralnego. Inny lek na pamięć dla starszych to tabletki: “TANAKAN”. Używa się ich właśnie m.in. przy zaburzeniach uwagi, pamięci, koncentracji.

Leki, suplementy, zioła – na pamięć i koncentrację

Leki na pamięć na receptę, które można przedstawić to: “Niglostin”. Podaje się go przy zaburzeniach metabolizmu mózgu, krążenia mózgowego jak np. zaburzenia pamięci. Kolejny to: “Sermion” – w tabletkach, drażetkach. Wskazany jest przy upośledzeniach pamięci, koncentracji, zaburzeniach nastroju. Trzeba pamiętać, że leki na koncentrację czy leki na poprawę pamięci, należy spożywać w odpowiednich ilościach. Nie osiągniemy lepszego rezultatu poprzez zastosowanie większych niż wskazane dawek. W razie wątpliwości najlepiej zgłosić się do najbliższej apteki i zapytać o szczegóły. Leki poprawiające pamięć mają różne pochodzenie, substancje dodatkowe, skutki uboczne. Każdy preparat na pamięć, lek – powinien pochodzić ze znanego, sprawdzonego źródła, a nie np. sklepu niegodnego zaufania znalezionego w Internecie.

Dodaj komentarz